Ilonan pikkareissa, eli kosmetiikkabloggaajien pienissä pikkujouluissa Ilonan luona, oli tuttuun tapaan goodiebag kotiin viemisinä ja siellä oli mm. tämä Joe Blascon ihanan punainen duo: huultenrajauskynä ja huulipuna sävyssä True Red.
Todella kaunis hieman kylmään taittava punainen tämä True Red. Sellaista hyvää peruspunaista etsivälle mainio valinta. Joe Blascon huulipunat on itseasiassa hämmentävän hyviä laadultaan. Niissä on pigmenttiä vaikka muille jakaa, pysyvyyskin on hyvän puoleinen. Kyllä tämä tietty vähän hampaisiin tarraa hymyillessä, kun on ihan tuoreena huulilla, mutta kunhan se siitä asettuu paikalleen, se hieman kuivuu ja pysyy sitten paremmin. Koostumus tuntuu silti huulilla todella pehmeältä ja vähän sellaiselta, kuin huulissa ei olisi mitään. Se oli mulle itselleni pieni yllätys, kun usein pigmenttiset punat on herkästi kuivan tuntuisia, mutta eipäs ollutkaan tämä.
Myös rajauskynässä riitti pigmenttiä ja kynä liukui huulille helposti ja pehmeästi. Tykkään kynässä siitä, että tämä on ihan vaan rehellisesti vanhanaikainen puukynä. Sellaisia on paljon miellyttävämpi terottaa ja jotenkin vaan tykkään niistä enemmän, kuin niistä muovisista, osaamatta asiaa sen kummemmin selittää :D
Pienet swatchit käpälässä. Kuten näkyy, väriä riittää. Vieressä olevat mustat viivat Avonin Mega Effects Liquid Eyelinerista (jota yhden käytön perusteella en voi suositella ja toista kertaa tuskin kokeilen).
True Red -tuotteet huulilla. Katsokaa nyt tuota ihanan tasaista pintaa! Ei näytä paksulta, eikä kyllä tunnukaan siltä, levittyi huulille pehmeästi ja tasaisesti ilman mitään vaikeuksia. Tykkään!
Mikäli satut siis olemaan kauniin peruspunaisen huulipunan tarpeessa, tässä ainakin yksi hyvä vaihtoehto!
True Red. <3 Jotenkin sellainen sävy, että sopii ihan kaikille.
Ja vitsi miten hyvin tämä pysyy! Oli eilen täyden työpäivän huulilla ja korjasin toki pari kertaa tauoilla, mutta ei välttämättä olisi edes tarvinnut! Ja oli tosi hyvän näköinen loppuun asti :)
Tosi kauniit huulet! :)
Kiitos! :)
Mä onnistuin johonkin hukkaamaan tuon huulipunan (kyllä se jossan on) mutta rajauskynä onkin ollut kovalla käytöllä. Juuri sellainen rehellinen punainen :) Ja tuo Avonin rajaus jonka mainitsit, huhhuh.. Oli kyllä susi munkin mielestäni :P
Nyt etsit sen huulipunan, se on ihana! Se myöskin pysyy ihan ihmeellisen hyvin ollakseen kuitenkin niin hoitava!
Se Avonin silmätussi lähti aika äkkiä poistokassiin :D
On muuten ihan totta, että perinteiset puukynät teroittuu niin paljon smoothimmin kuin ne muovimassakynät!
Puukynät rokkaa!