*Postauksessa mainoslinkkejä
Vaikka Adelen musiikki ei ole ihan sitä mun ominta, olen kuitenkin ihaillut leidin tyyliä. Tykkään siitä hieman kuuskytlukumaisesta hius- ja meikkityylistä, jota Adele sporttailee. Eli tällä kertaa inspiraationa Adele!
POHJA/FACE:
*Estee Lauder Double Wear Light 2.0 (2N1)
Rimmel Lasting Finish Full Coverage 102
UD Naked Skin Concealer Light/Neutral
Tom Ford Shade and Illuminate (varjostus)
*Sensai Loose Powder
*bareMinerals Warmth
*MAC Wedge
*MAC Lightscapade
Pohjan aloitin ensin DW Lightilla, mutta se jäi kuvia varten liian läpikuultavaksi, joten päälle vanha tuttu Rimmel. Tein voidemaiset aika voimakkaat varjot Tom Fordilla, joita vielä vahvistelin ja jatkoin Warmthilla ja Wedgellä. Valoksi Lightscapade ja poskipunan jätin pois, koska Warmth periaatteessa ajoi samalla myös sen asemaa.
SILMÄT/EYES:
Sensai Eyebrow Pencil EB01 (*uusittu vastaava)
NARS Eyeshadow Base
INGLOT Matte 352
INGLOT Brow Powder 563
Chanel Duo 47 Nuit-Claire -musta
*Bobbi Brown Long-Wear Gel Eyeliner 01 Black Ink
Isadora Inliner Kajal 56 Blonde
*Clarins Wonder Perfect Mascara 01
Duo Eyelash Adhesive (Black)
Ardell Individuals Medium (ripsitupsut)
Silmämeikissä päädyin tähän 60-luvun mod-tyyliin, jonka eri variaatioita Adelella on monissa kuvissa. Pohjan tein ensin vaalealla mattaluomivärillä, jonka päälle muotoilin varjon luomivakoon lämpimän ruskealla, jota sitten tummensin pikkuhiljaa ihan mustalla luomivärillä. Lauderin geelirajaus siipimäisesti ja ripsiin liimailin Ardellin ripsitupsuja medium-pituudella, mutta vain ulkonurkkiin.
HUULET/LIPS:
L’Oreal 668 Rose Vintage -rajauskynä
Clarins 03 Heather Pink -rajauskynä
*Clarins Joli Rouge 711 Papaya
Clarins Brush-On Perfector 00
*MAC Lightscapade
Huulet rajasin ensin L’orealin kynällä, jota vielä vahvistin reunoilta Clarinsin vanhalla kynällä. Päälle Papaya-huulipuna ja sitten rajasin huulten ympärykset valokynällä. Lopuksi vielä valopuuteria huulten keskiosaan sekä vaalentamaan huulimeikkiä että tuomaan pulleutta ja valoa huuliin.
Hiuksiin asentelin itse tehdyn halo-pidennyksen ja yhdet klipsipidennysosiot sivuille. Tupeerasin oman tukan edestä ylös ja pinneillä kiinni. Vapaaksi jäävät hiukset kiharsin puikolla ja harjasin kiharat auki.
Adele ja Nano-herra.
Miten teille uppoaa 60-luvun tyyli?
*Postauksessa mainoslinkkejä
Tää meikkityyli sai sut näyttämään todella paljon Angelina Jolielle! :D Oisko nuo alarajauksen varjot syynä.
Uppoo hyvin! Upeelta näyttää :)